Торгово-виробнича компанія     Торгово-виробнича
    компанія
Торгово-виробнича компанія
Транспортна компанія
  Транспортна
компанія
Транспортна компанія
Головна  
18.01.2021
 

Корпорація

 Корпорація - це організаційно-правова освіта, яка може функціонувати достатньо тривалий період, що утворює необмежені можливості для перспективного розвитку. Корпорація є домінуючою формою підприємницької діяльності. Її власниками вважаються акціонери, які мають обмежену відповідальність у розмірі свого внеску в акціонерний капітал корпорації. Весь прибуток корпорації належить її акціонерам.

Корпорація ділиться на дві частини. Одна частина розподіляється серед акціонерів у вигляді дивідендів, друга — це нерозподілений прибуток, який використовується на реінвестування. Функції власності та контролю розділені між акціонерами та менеджерами. Головною перевагою корпорації є те, що корпорація є найефективнішою формою організації підприємницької діяльності, враховуючи реальну можливість залучення необхідних інвестицій. Саме через ринок цінних паперів вона може об'єднати різні за розмірами капітали великої кількості фізичних і юридичних осіб для фінансування сучасних напрямів науково-технічного та організаційного прогресу, нарощування виробничого потенціалу.

Для могутньої корпорації значно простіше постійно збільшувати об'єми виробництва або послуг. Це дає добру можливість отримувати прибуток, що постійно росте. До того ж кожен акціонер як співвласник корпорації несе лише обмежену відповідальність. Важливо і те, що окрема особа може зменшити свій власний фінансовий ризик, якщо купуватиме акції декількох корпорацій. Кредитори можуть пред'явити претензії лише корпорації як юридичній особі, а не окремим акціонерам як фізичним особам.

Але корпоративна форма організації підприємницької діяльності, як і всі інші, має відповідні недоліки. Існують певні розбіжності між функціями власності та контролю, який негативно впливає на необхідну гнучкість оперативного управління корпорацією. Корпорація платить великі податки з розрахунку на одиницю отримуваного прибутку, ніж інші організаційні форми бізнесу. Існує проблема подвійного оподаткування. У корпоративній формі бізнесу існує можливість зловживання з боку посадових осіб.

Розуміння суті підприємництва пов'язане також з визначенням його ролі в економіці різних рівнів системи господарювання. Підприємництво служить важелем для зміни структури економіки. Для підприємців основний спонукальний мотив — можливість отримання прибутку. Вони майже завжди концентрують свої дії на розвитку перспективних напрямів господарській діяльності, віддача від яких може перевершити середні показники. Розвиток підприємництва створює «живильне середовище» для конкуренції. Забезпечуючи освоєння перспективних виробництв, підприємці сприяють швидшому оновленню технико-технологічної бази та номенклатури продукції фірми. Вони стимулюють господарську активність, підтримуючи конкуренцію та існуючий ринок.

Підприємництво можна вважати каталізатором економічного розвитку та напрямків господарської діяльності, віддача від яких може перевершити середні показники. Цей своєрідний прискорювач істотно впливає на структурну перебудову в економіці; збільшення об'ємів виробництва та надання послуг; стимулювання інвестиційної діяльності; підвищення рівня попиту та пропозиції; прискорення темпів економічного розвитку національної економіки в цілому. Такий феномен вільної праці для отримання власної вигоди забезпечує ще більший виграш для економіки в цілому.

Підприємництво виконує особливу функцію в економіці та народному господарстві, смислова суть якої зводиться до оновлення економічної системи, створення інноваційного середовища, яке вабить руйнування традиційних структур і відкриття шляху до перетворень, зрештою стає тією силою, яка прискорює рух економіки по шляху ефективності, раціоналізації, ощадливості та постійного оновлення. Накопичений досвід всіх без виключення індустріально розвинених країн з ринковою економікою соціального напряму неспростовно підтверджує, що підприємництво — необхідна умова досягнення економічного успіху.

 
< Попередня   Наступна >
Новини корпорації
Популярне
Прогноз погоди

Днiпропетровськ

  19 сiч 2021 (день, 14:00):
  Температура: -11..-13°C
  Атм. тиск: 758..760 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 65..67%
  пасмурно без опадів

 
Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100