Торгово-виробнича компанія     Торгово-виробнича
    компанія
Торгово-виробнича компанія
Транспортна компанія
  Транспортна
компанія
Транспортна компанія
Головна  
18.01.2021
 

Планування роботи підприємства

Планування - це сукупність дій, таких як дослідження, аналітика і ін., з метою знаходження комплексу рішень, направлених на досягнення цілей якої-небудь особи, організації, ряду організацій або всіх громадян і організацій в регіоні, країні або в світі. Планування охоплює всі найважливіші ділянки діяльності підприємства з тим, щоб орієнтувати їх на досягнення поставлених цілей. Планування виникло в кінці дев'ятнадцятого сторіччя для конструювання або перепроектування просторових побудов.

Існує також пізніша традиція планування, що йде корінням в широкомасштабне економічне планування. Турботи про освоєння географічного простору, створенні фізичних конструкцій та промислової продукції мають тенденції до орієнтування на кінцеві результати. План дає опис побудови нових конфігурацій, виробничих цілей, яких треба досягти, або задуму чергової військової кампанії.

Комерційний успіх підприємства і, зрештою, його життя повністю залежать від повернення вкладених засобів через реалізацію товару, отже, від ефективності його збутової діяльності, головним завданням якої є дослідження та можливо повніша експлуатація ринку. Тому, разом з фінансами, маркетинг на підприємстві також виконує одну з найважливіших функцій. Ефективне планування - це планування, яке сприяє змінам, ведучим до прогресу. Багато дій підходять під це визначення. Деякі з них - дрібномасштабні та тривіальні, інші - грандіозні та інноваторські.

Коли цілі добре зрозумілі та визначені, коли кожен знає, як досягати їх, коли є консенсус про подальші дії, планування може привести до змін, важливих і значних. Планування нічого не коштує, якщо відсутній контроль за його виконанням. Воно втрачає сенс, якщо план не виконується, якщо робота по складанню плану проробляється даремно або ж ведеться дуже погано. Цінність планування у великій мірі залежить від можливості здійснення плану, але можливість здійснення визначається цілями та діями людини.

У основу остаточного плану кладуться отримані дані та прогноз збуту на перспективу. Збут планується по місяцях і тижнях. Якщо не виявляються тенденції до перерозподілу, то можна скористатися як основа тимчасовим розподілом збуту у минулому. При цьому річна кількість приймається за 100%, а місячні обороти розраховуються як частини річного обороту. Цей річний план надає вплив на план виробництва, бо процес виробництва протікає, як правило, паралельно збуту.

Для кращого контролю план збуту складається на основі тих же методів, що і статистика збуту. Після розробки плану в кількісних показниках здійснюється розрахунок вартісних показників, при цьому зазвичай виходять з середніх цін.

 
< Попередня   Наступна >
Новини корпорації
Популярне
Прогноз погоди

Днiпропетровськ

  19 сiч 2021 (день, 14:00):
  Температура: -11..-13°C
  Атм. тиск: 758..760 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 65..67%
  пасмурно без опадів

 
Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100