Торгово-виробнича компанія     Торгово-виробнича
    компанія
Торгово-виробнича компанія
Транспортна компанія
  Транспортна
компанія
Транспортна компанія
Головна  
18.01.2021
 

Корпорація як система управління

 Найбільш поширеною формою організації крупного підприємництва є корпорація. Вона є сукупністю осіб, що об'єдналися для досягнення загальних цілей, здійснення спільної діяльності та створюючих самостійний суб'єкт права - юридична особа. Як правило корпорація позначає оптимальну форму великомасштабного виробництва товарів і послуг в умовах ринкової економіки. Вона об'єднує основних виробників однотипної продукції, що приводить до монополізації виробництва.

Корпорації сприяють концентрації інвестиційного капіталу, забезпечують науково-технічний розвиток і безпосередньо впливають на розвиток виробництва, підвищення технічного рівня продукції та забезпечення конкурентоспроможності. Корпорація може виступати у формі як окремого великого підприємства, так і об'єднання декількох підприємств, а також функціонувати у формі як простого акціонерного суспільства, так і об'єднання акціонерних суспільств, наприклад холдинговій компанії. Вона є однією з масштабних форм інтеграції компаній шляхом об'єднання акціонерних суспільств і інших фірм різних сфер діяльності в цілях розробки узгодженої політики багатопрофільної діяльності.

Корпорація є складною соціально-економічною та технічною системою, інтегруючою різноманітні ресурси та чинники, людей, підприємства, що об'єдналися для здійснення спільної діяльності та досягнення загальних цілей. У соціально-економічній системі головним і найбільш активним елементом виступає людина. В основі цієї системи лежить сукупність суспільних, колективних і особистих інтересів, яка робить вплив на її стан і розвиток. Раціональні системи є життєстійкими, рухомими, мають здібність до самоврядування та самоорганізації. Корпорація відноситься до динамічних систем, які постійно міняють свої параметри в часі та є багаторівневими, такими, що складаються з вхідних в них організацій. Кожну організацію у свою чергу можна розглядати як самостійну економічну систему.

Корпорація є договірними об'єднаннями, створеними на основі виробничих, наукових і комерційних інтересів, з делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності будь-якому з учасників. Таким чином, об'єктами корпоративного управління обов'язково є акціонерні суспільства, а також та частина суспільств з обмеженою відповідальністю, в яких управління окремо від власності. Корпоративне управління - це складна система економічних відносин, яка включає безліч внутрішніх і зовнішніх елементів. Його суб'єктами виступають безпосередні власники корпоративних прав: громадяни, юридичні особи, держава, які й здійснюють регулювання їх руху. Управління корпораціями має свою специфіку.

Істотним є формування зовнішнього середовища регулярної дії на корпорації і внутрішнього механізму узгоджених інтересів суб'єктів корпоративних відносин. Корпорації створюються людьми, тому внутрішнє середовище є в основному результатом управлінських рішень. Її разом із співробітниками складають цілі, структура, завдання, технологія. Ключовий параметр внутрішнього середовища корпорації, як і будь-якій організації, - організаційна структура. Раціональна організаційна структура забезпечує сприятливі умови для ухвалення управлінських рішень, стійкість організації та можливість оперативно та успішно реагувати на зміни внутрішнього та зовнішнього середовища.

 
< Попередня   Наступна >
Новини корпорації
Популярне
Прогноз погоди

Днiпропетровськ

  19 сiч 2021 (день, 14:00):
  Температура: -11..-13°C
  Атм. тиск: 758..760 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 65..67%
  пасмурно без опадів

 
Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100