Торгово-виробнича компанія     Торгово-виробнича
    компанія
Торгово-виробнича компанія
Транспортна компанія
  Транспортна
компанія
Транспортна компанія
Головна  
18.01.2021
 

Аспекти діяльності корпорації

На різних етапах розвитку економіки закладалися передумови створення ефективного корпоративного середовища, але в той же час виникали певні суперечності в системах корпоративного управління, з якими доводиться мати справу на практиці і в даний час. Кожен етап втілює нову стадію розуміння керівництвом країни економічних проблем і вироблення шляхів їх рішення, тому межі етапів умовні і можуть бути зрушені в будь-яку сторону відповідно до вживаних критеріїв. Крім промисловості в України з'явився і почав розвиватися банківський і страховий капітал.

З'явилися перші інструменти накопичення капіталу. Почав складатися певний корпоративний стиль взаємин окремих структур, таких, як банківський капітал, нафтогазові підприємства та інші, коли на зміну державним органам управління приходять самокеровані компанії. Відчуженість же більшості населення від активних процесів участі в управлінні власністю, втрата робочих місць і економічна неписьменність сформували негативне відношення до всіх процесів реформування економіки. У цей період були закладені основи справжньої корпоративності серед нових підприємницьких структур, створених молодими підприємцями, у яких були тільки два шляхи: або увійти до кооперації з колишніми державними структурами, або протиставити їм цивілізований бізнес, заснований на досвіді зарубіжних корпорацій.

На ухвалювані в корпораціях рішення почала впливати вже здобута якісна зарубіжна освіта в нових для української економіки сферах: на фінансовому та фондовому ринку, на ринку зобов'язань, в маркетингу, менеджменті. Активне взаємопроникнення західних і українських корпорацій, спільна робота на українському фондовому ринку неминуче підштовхували українські корпорації до розуміння особливостей корпоративного управління. Основна складність проблеми залучення інвестицій переміщається з федерального центру на регіони. Регіональні власті приймають місцеві закони про утворення страхових фондів для залучення інвестицій, а об'єктом купівлі-продажу відповідно до прийнятих регіональних законів стає земля і інші об'єкти нерухомості.  Корпоративне управління будується на базисі відпрацьованих і дієвих норм у сфері фінансів, цінних паперів, управління, трудових взаємин, контрактних зобов'язань, договірної діяльності, організаційних структур, маркетингу.

За наявності базових державних документів і накопиченого досвіду можна будувати систему корпоративних відносин на рівні конкретної корпорації, задаючи таким чином орієнтири для всієї української економіки. У кожному конкретному випадку корпорація в особі її вищого менеджменту робить вибір на користь поступового включення працівників в систему ділових взаємин у сфері власності замість жорсткого управління найманим персоналом. Це представляє найважливішу тенденцію в становленні та формуванні нормальних корпоративних відносин. Споживачі, які вимагають до себе найпильнішої уваги з боку корпорації. Без споживачів корпорація просто не зможе існувати. Споживачі хочуть отримати від неї якісні товари та послуги, прийнятні ціни, хороше обслуговування та правдиву рекламу.

Якщо корпорація не прагне направити сили на задоволення потреб споживачів, то це можна назвати головним стратегічним прорахунком корпорації, із-за якого її може спіткати невдача як в довгостроковому, так і в короткостроковому періоді. Це обумовлено тим, що відношення суспільства до корпорації в значній мірі формується в точках продажу товарів і послуг. Акціонери вступають з корпорацією в особливі відносини: вони роблять можливим само існування корпорації як постачальники ризикового капіталу, необхідного для її виникнення, розвитку та зростанні. Інтереси акціонерів повинні враховуватися у всіх найважливіших діях суспільства. Тобто, корпоративне середовище є областю взаємодії корпорації як об'єкту з тими, на кого вона може через свої можливості робити вплив. Все це складає вельми важливу частину корпоративного права, що представляє інтерес і для системи корпоративних взаємин, які складаються в України, що формується. Природно, що західний досвід не панацея від всіх наших проблем.

Стосовно українських умов необхідно враховувати особливості як економічного, так і соціального розвитку суспільства, світогляд більшості обивателів, рівень готовності наших громадян до сприйняття норм корпоративної культури. Без таких поправок західні рекомендації по корпоративному управлінню можуть показатися вишукуваннями пересичених бізнесменів, непридатними до наший реальності. З іншого боку, в цих рекомендаціях є видимим дуже сильний колективістський дух соціалізму, що також мало сприяє сприйняттю кращих і ефективніших методів і систем. Успішна фінансова діяльність корпорації обумовлена як своєчасними та правильними рішеннями вищого менеджменту в поточній роботі, так і в питаннях стратегії, яка повинна розроблятися не тільки на основі внутрішніх умов корпорації, але і з урахуванням впливу існуючої фінансової системи, що склалася в України на даному етапі.

 
Наступна >
Новини корпорації
Популярне
Прогноз погоди

Днiпропетровськ

  19 сiч 2021 (день, 14:00):
  Температура: -11..-13°C
  Атм. тиск: 758..760 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 65..67%
  пасмурно без опадів

 
Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100