Торгово-виробнича компанія     Торгово-виробнича
    компанія
Торгово-виробнича компанія
Транспортна компанія
  Транспортна
компанія
Транспортна компанія
Головна  
18.01.2021
 

Конкурентоспроміжність торгової корпорації

У наший країні накопичився певний досвід ведення бізнесу і управління процесами функціонування організацій в ринкових умовах. На першому етапі формування ринкових відносин активно використовуються рекомендації провідних фахівців економічно розвинених країн. Проте доцільність застосування розробок переважно вітчизняних авторів, що відображають складні особливості дійсності та специфіку зовнішніх і внутрішніх умов ведення бізнесу підприємцями. Найбільш практичними теоріями та методиками є матеріали, розроблені безпосередньо в середовищі їх застосування. Одній з найбільш значущих сучасних тенденцій в підприємницькій сфері економічно розвинених країн, яка все активніше виявляється і в економіці наший країни, є утворення корпоративних типів підприємств.

Процес створення корпорацій почався з фінансових і виробничих сфер і потім розповсюдився на сферу звернення. Треба відмітити, що, не дивлячись на значне відставання російської економіки від економік таких розвинених постіндустріальних країн, як, наприклад, Японія і США, в наший країні процес утворення корпорацій у сфері торгівлі та послуг почався з відставанням лише в декілька років. Формування корпоративних структур відбувається на фоні революційних темпів впровадження в бізнес-процесси інформаційних технологій і розширення їх використання у всіх аспектах діяльності людини. Інформація стала ресурсом нарівні з матеріалами, енергією і капіталом. Більш того, з'явилася нова економічна категорія -национальні інформаційні ресурси, а виснаження природних ресурсів призвело до значної активізації використання відтворних ресурсів, заснованих на застосуванні наукових знань, в першу чергу інформаційних. Одним з найважливіших результатів економічних реформ є утворення недержавного сектора та перехід в нього великої кількості господарських одиниць, що знаходилися раніше  у власності держави. Значна кількість колишніх державних підприємств придбало статус акціонерних суспільств, створивши, таким чином, корпоративний субсектор економіки.

Існують різні форми організації бізнесу, і однією з найбільш поширених є корпоративна форма. Ринок великих корпорацій, а таким є ринки фактично всіх розвинених країн і світовий ринок в цілому, має величезні переваги перед ринком підприємств. Тому що великі корпорації відносно легко та на вигідніших умовах отримують кредити, користуючись урядовою підтримкою та власним авторитетом. Також корпорації мають великі можливості диверсифікації своєї діяльності. І також  у зв'язку з ефектом масштабу, корпорації мають можливості знижувати витрати, як виробництва, так і збуту, отримуючи, таким чином, переваги перед конкурентами та підвищуючи економічну ефективність своєї діяльності. Корпорації охоплюють просторово ширший ринок, на якому виявляється ефект усереднювання коливань кон'юнктури, що полегшує планування господарської діяльності та сприяє їх стійкому функціонуванню. Корпоративна форма ведення бізнесу є вершиною піраміди розвитку організаційних структур.

Простою формою організації бізнесу є індивідуальна фірма - фірма індивідуального власника, якою володіє фізична особа. Деякі з них є малими підприємствами, інші - великі фірми з розгалудженою мережею філій, великою кількістю зайнятих і найманих менеджерів. Індивідуальні фірми — найпопулярніша форма організації в країнах з ринковою економікою (наприклад, в США — 73% від  загальної кількості фірм, 6% від річної виручки від продажів). Фірма, що знаходиться у власності двох або більше осіб, є партнерством або товариством, що дозволяє декільком особам об'єднати свої ресурси, а кожен з партнерів отримує частку прибутку відповідно до свого внеску. Ця форма бізнесу є в країнах з ринковою економікою найменше поширеною (приблизно 9% від усіх фірм і десь 4% від річної виручки від продажів). Як у індивідуальній, так і в партнерських фірмах власники відповідають особистим майном за борги. Так само немає і обмеження по розмірах цієї відповідальності, оскільки її об'єктом є виробничі та особисті активи власників фірми. Ще одним найбільш поширеним видом бізнесу виступає корпорація. Це особлива форма організації бізнесу, регульована законодавством, представляє з погляду закону окрему юридичну особу.

За допомогою інкорпорації - утворення акціонерного суспільства власники-акціонери створюють організацію, яка юридично може володіти майном, бути власником, брати позики. Ця форма організації бізнесу набула широкого поширення в країнах з ринковою економікою. Завдяки особливому механізму залучення грошового капіталу корпорації легко збільшити його об'єм, а також реалізувати переваги об'єднання капіталів. Зокрема, корпорація здатна витягувати переваги з технологій масового виробництва, або, якщо говорити про торгівлю, масових продажів. Розміри корпорації дозволяють здійснювати глибшу спеціалізація у використанні людських ресурсів.

У період з 1998 року стан економіки стабілізувався після фінансової кризи, і це привертає все більшу кількість іноземних інвесторів. Уряд робить певні зусилля по боротьбі з тіньовими структурами, а також сприяє підвищенню надійності фінансових структур, в першу чергу, комерційних банків. Завдяки цьому багато зарубіжних корпорацій вважають за краще не просто інвестувати в наші підприємства, але і організовувати спільні підприємства та навіть будувати свої власні заводи та відкривати великі торгові мережі. Такі тенденції дозволяють зробити висновок, що найближчим часом корпоративна форма організації бізнесу може стати однією з найпопулярніших, причому акцент поступово зрушуватиметься від добувної та оброблювальної промисловості до торгівлі та сфери послуг.

 
< Попередня   Наступна >
Новини корпорації
Популярне
Прогноз погоди

Днiпропетровськ

  19 сiч 2021 (день, 14:00):
  Температура: -11..-13°C
  Атм. тиск: 758..760 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 65..67%
  пасмурно без опадів

 
Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100