Торгово-виробнича компанія     Торгово-виробнича
    компанія
Торгово-виробнича компанія
Транспортна компанія
  Транспортна
компанія
Транспортна компанія
Головна  
18.01.2021
 

Біологія корпорації

Структура багатьох російських підприємств нагадує виноградну лозу, плоди якої свіжі та зрілі лише на кінці стебла. Позбавитися від "гнилої" управлінської маси, що гальмує зростання компанії, хочуть багато керівників. Але як це зробити, знають далеко не всі. Класичний менеджмент заснований на примусі, контролі, підпорядкуванні і дробленні на підрозділи. Компанія, яка його використовує, виглядає як єгипетська піраміда. Але не менш важливий той факт, що одноосібне лідерство керівника вироджується у вождізм, авторитаризм і навіть тиранію. У такій моделі немає людей.

Людські ресурси використовуються виключно як засоби для отримання кінцевого результату, а найбільш успішними стають самі виверткі, цинічні і догідливі співробітники. Суть переходу до іншої, ефективнішої моделі - Leader-менеджмента - створення і розвиток лідерського ядра, яке, кінець кінцем, повинне досягти критичної маси. Ця система орієнтована на стосунки між людьми, вона "жива", і лідером в ній може стати майже кожен. Але лідерські якості співробітників не можуть виявитися в жорсткій системі. Вони будуть пригнічені відразу після народження.

У компанії повинно бути достатньо як менеджерів, так і людей з лідерськими якостями, та їх співвідношення повинне змінюватися залежно від тих або інших завдань. Балансувати можна за допомогою кадрових змін або шляхом установок. Наприклад, для стабілізації потрібно приділити пильнішу увагу бюджету, виконанню наказів, виконавській дисципліні. Для перетворень - зосередитися на змінах процесів, структури, перенавчанні людей. Подібні установки повинен давати керівник своїм підлеглим.

Зараз досить проблематично створити команду довкола першого керівника, в якій люди брали б на себе відповідальність, говорили: "Це моє питання, я його вирішу, і решта можуть не хвилюватися". Поки ми направлені на те, щоб збільшити функції лідерства на найвищому рівні. Про глибоке проникнення можна лише мріяти. Але, реалізовуючи проекти по лідерству спільно з різними компаніями СНД, ми бачимо, як легко знаходяться нові лідери. Наш досвід показує, що Leader-менеджмент, лідерство як система набагато ефективніші, ніж репресивне управління.

 
< Попередня   Наступна >
Новини корпорації
Популярне
Прогноз погоди

Днiпропетровськ

  19 сiч 2021 (день, 14:00):
  Температура: -11..-13°C
  Атм. тиск: 758..760 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 65..67%
  пасмурно без опадів

 
Яндекс цитирования МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Rambler's Top100